Bomka decoupage- pomysł na prezent.

Witam Was kochani!

Czas Świąt jest bliski! Chociaż wiem, że w Świętach Bożego Narodzenia nie chodzi o całą otoczkę, to jednak bardzo lubię choineczki, mikołaje, bombeczki, bałwanki.

Czasem nie mamy pomysłu na prezent, czasem funduszy. Ja osobiście uwielbiam dostawać własnoręcznie zrobione prezenty. Wiem wtedy, że ktoś musiał się postarać, włożyć serce i poświęcić czas.

Dzisiaj postaram się pokazać jak zrobić bombkę decoupage.

Co będzie nam potrzebne:

-4 gąbeczki (może być pocięta do mycia naczyń),

-pędzel,

-wykałaczka,

-akrylowa bombka 8 cm,

-serwetka z nadrukiem ( ja mam aniołki),

-klej wikol,

-biała i szara farba akrylowa,

-preparat do spękań,

-preparat do szronu,

-suszarka.

-kasza manna

-wstążka.

NO TO ZACZYNAMY.

1. Wybrany nadruk z serwetki wydzieramy  tak, aby powstało kółko. Serwetka ma zawsze 3 warstwy. Gdy już wydrzemy kółko rozdzielamy warstwy. Zostawiamy tylko jedną.

IMG_1876

2. Bierzemy do ręki jedną z części bombki i WAŻNE! w środku (NIE NA ZEWNĄTRZ!) dopasowujemy obrazek tak jak chcemy, i jak nam się podoba.

3. Wylewamy sobie na spodek klej wikol. Bierzemy do ręki pędzel i od środka obrazka, uważając by go nie rozerwać przyklejmy go do bombki. Jeśli nam się coś rozmaże to nic, klej zrobi się bezbarwny. Suszymy suszarką do sucha ;)

IMG_1877

4. Teraz czas na preparat do spękań. nakładamy go trochę na gąbkę i lapujemy (ruchy dzięcioła) obie połówki bombki WAŻNE! omijając przyklejony obrazek! Następnie lekko podsuszamy suszarką (tak, aby preparat się lekko lepił). Przy suszeniu obracamy bombka w różne strony. Nakładamy białą farbę gąbką WAŻNE (staramy się nakładać farbę w jedno miejsce tylko raz)  i suszymy, do sucha. I mamy spękania. Najlepiej najpierw zrobić jedną część potem drugą.

IMG_1880

IMG_1881

5. Teraz czas na szarą farbę. Bierzemy do ręki gąbkę lub pędzel i malujemy na tych spękaniach szarą farbą. WAŻNE! aniołki omijamy, możemy je poprawić białą. Teraz najlepiej dać bombce odpocząć i wyschnąć samoistnie.

IMG_1884

6. Gdy wszystko już wyschnie możemy zamknąć bombkę. Złączenie przed zamknięciem możemy posmarować wikolem.

7. Teraz opcjonalnie jeśli mamy preparat do szronu. Nakładamy go na gąbkę i lapujemy po bombce omijając obrazek. Obrazek ma być błyszczący:) to szybko schnie ;)

8. Wykałaczką nakładamy klej na miejsce łączenia i przyklejamy tasiemkę.IMG_1889

8. Czas na śnieg!. Białą farbę, wikol i kasze manną mieszamy i wykałaczką nakładamy wedle uznania. Suszymy :)

IMG_1893

9. Przywiązujemy tasiemkę.;)

Podoba się ? Napiszcie komentarz !:)

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>