Jesteśmy wspólnotą.

Dzisiaj przedstawię Wam prosty pomysł. Myślę, że najbardziej spodoba się maluchom. Chociaż dostrzegam, że i starszym takie ćwiczenia sprawiają frajdę.

Temat katechezy „Razem tworzymy Kościół”.

Muszę wspomnieć, że poprzednie katechezy były o tym co znajduje się w kościele, a także o chrzcie.

Najpierw rozmawialiśmy sobie o naszych rodzinach, o tym co lubimy robić razem. Kiedy się widzimy z dalszymi członkami rodziny.

Potem przypomnieliśmy sobie, że chrzest włącza nas do jeszcze jednej rodziny. Do Kościoła. Do rodziny Dzieci Bożych. Wytłumaczyłam im kiedy piszemy kościół, a kiedy Kościół :)

Porozmawialiśmy sobie o tym , że Jezus jest głową Kościoła, On założył Kościół i kieruje nim. Dzięki Zbawieniu możemy być Dziećmi Bożymi. Znakiem Jezusa jest krzyż, który znajduje się na wieży kościelnej.

Uczyliśmy się piosenki:

Abyśmy byli jedno podajmy sobie ręce :)

Wykonaliśmy zadanie polegające na narysowaniu siebie i przyklejeniu w krawędziach kościoła. Dzieciaki długo po tym stały przy tablicy i oglądały rysunki.

Inni uczniowie wchodzący do klasy też czytali napis i byli zaciekawieni przygotowaną pracą. :)

IMG_1749IMG_1757

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>